Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Miodowe święto

Utworzono: 23 czerwiec 2015

W dniu 21.06.2015 r. przy Domu Kultury w naszej miejscowości odbyła się impreza pod nazwą „Miodobranie”, na którą przybyli pszczelarze i mieszkańcy Jelnej i okolic. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie "Złoty Potok", oraz  Dom Kultury w Nowej Sarzynie. Jej pomysłodawcą byli: Bogusław Rup - Dyrektor Domu Kultury i Andrzej Chojnacki Prezes Stowarzyszenia. W zasadniczej części programu imprezy wystąpił p. Kazimierz Marchut - prezes gminnego koła pszczelarzy, który wygłosił krótką konferencję nt. pszczół i miodu. Zachęcał przy tym pszczelarzy do wstępowania w szeregi organizacji, co daje możliwość korzystania z unijnych dopłat. Punktem kulminacyjnym „Miodobrania” był pokaz technologii pozyskiwania miodu, począwszy od skrobania ramek aż po napełnienie słoików miodem, przez naszego mieszkańca pszczelarza - Pana Stanisława Ryczkowskiego. Po prezentacji każdy uczestnik imprezy miał możliwość degustacji świeżego miodu, a na rozłożonych na placu Domu Kultury stoiskach można było zakupić wiele produktów pszczelich jak również akcesoria służące do pozyskiwania miodu.

 

W części artystycznej na scenie „grzybka” zaprezentowały się kapele i zespoły ludowe: „Mały Folk Band” z Łętowni, „Olszynka” z Biedaczowa, „Viola” z Chodaczowa, „Złoty Potok” z Jelnej, zespół taneczny „Mały Złoty Potok”,  na harmonijce ustnej zagrał Kacper Kuraś oraz wystąpili młodzi artyści z Domu Kultury w Nowej Sarzynie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy akompaniamencie Zespołu Stellaris.

 

Mając na względzie wielowiekowe tradycje bartnictwa na tych ziemiach, oraz obecne znaczenie pszczelarstwa dla ekosystemu w przyrodzie i produkcji roślinnej, oraz żywienia człowieka dołożymy wszelkich starań, by impreza ta była w naszej miejscowości kultywowana cyklicznie.

 

 

Copyright © 2019 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelna "Złoty Potok". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke