Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

O Stowarzyszeniu

Utworzono: 09 maj 2019

Data założenia – 29 wrzesień 2009 roku.

Wpis do KRS – 2 listopad 2009 roku.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jelna „Złoty Potok” jest organizacją społeczną, działającą głównie w obszarze kultywowania i krzewienia regionalnej kultury ludowej. Działalność Stowarzyszenia zapoczątkowało powstanie Ludowego Zespołu Wokalnego. Na przestrzeni kolejnych lat struktury organizacji poszerzyły się o kapelę, dziecięcy i młodzieżowy zespół tańca ludowego, a obszar działalności o regularnie realizowane inicjatywy obrzędowo - teatralne.  Dorobek działalności, to:  kilkadziesiąt występów podczas lokalnych, regionalnych i międzynarodowych imprez, kilkanaście spektakli obrzędowo – teatralnych i kabaretowych, nagranie dwóch płyt, wydanie śpiewnika, przedsięwzięcia na rzecz młodzieży i seniorów, oraz inicjatywy infrastrukturalne, wykreowanie  znaczącej, cyklicznej imprezę Festiwal Miodu i Kultury Ludowej. Za całokształt działalności włożonej w upowszechnianie i promocję lokalnej kultury Stowarzyszenia zostało laureatem Nagrody Powiatu Leżajskiego, oraz nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna – „Kwiat Azalii”.

Copyright © 2024 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelna "Złoty Potok". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke