Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

Struktury Stowarzyszenia

Drukuj
Utworzono: 09 maj 2019


Zespół Wokalny i Kapela "Złoty Potok"

 

Instruktor - Lesław Miazga

Zespół kultywuje ludowe tradycje wokalno-muzyczne wykonując pieśni i przyśpiewki  ludowe, biesiadne, patriotyczne, oraz religijne, w zazwyczaj 3 głosowej aranżacji.

Trzon repertuaru Zespołu stanowią utwory ludowe z regionu rzeszowskiego, w tym oparte na zaczerpniętych z przekazywanych z pokolenia na pokolenie ustnych tekstach.

 

Zespołowi w występach towarzyszy kapela ludowa o tradycyjnym instrumentarium: akordeon, basy, skrzypce, klarnet.

 

Zespół w dorobku ma liczne występy lokalne, regionalne a także zagraniczne. Występował między innymi na Polsko - Ukraińskim Festiwalu Pyriatyń Fest na Ukrainie, Gali Polonii w Budapeszcie, Międzynarodowym Festiwalu Folkloru i Etnologii Praga - Serce Narodu, Dniach Polskich w Rumunii, Polskim Uniwersytecie III wieku we Lwowie.

Zajął 1 miejsce podczas V Regionalnego Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Gawędy w Tryńczy.

 

Zespół tańca ludowego.

Instruktor/Choreograf – Jadwiga Kula, Opiekun/Kierownik – Andrzej Chojnacki.

Zawiązany w 2011 roku. Misją Zespołu jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji i kultury ludowej, oraz rozwój uzdolnień, poprzez naukę i prezentację narodowych i regionalnych tańców ludowych.

Zespół składa się z dwóch sekcji tj. dziecięcej i młodzieżowej, oraz grupy reprezentacyjnej. Łącznie liczy ponad 30 członków. W dotychczasowej działalności uświetnił wiele różnorodnych imprez, organizowanych we własnej miejscowości, na terenie gminy i powiatu, a także Międzynarodowych Targach Żywności Ekogala w Rzeszowie, Gali Polonii w Budapeszcie,  Międzynarodowym Festiwalu Praga – Serce Narodu, oraz Dożynkach Polonijnych w Nowym Sołońcu w Rumunii.

Trzykrotnie brał udział w Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” zdobywając III miejsce i dwa wyróżnienia.

Repertuar Zespołu tworzy suita tańców rzeszowskich, tańce przeworskie, kujawiak z oberkiem, Krakowiak, Polonez i Polka Warszawska.

 

Copyright © 2019 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelna "Złoty Potok". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke