Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

"Złoty Potok" w Pradze

Utworzono: 28 lipiec 2016

Samym początkiem tegorocznych wakacji Zespół Wokalny, Kapela i Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego Stowarzyszenia "Złoty Potok" gościły w Pradze na zaproszenie zrzeszonej w strukturach Klubu Polskiego Polonii. Tuż po przyjeździe Zespół Wokalny wystąpił z koncertem w niezwykle urokliwie położonym kościółku św. Macieja. Po występie w ogrodzie tamtejszej plebanii miało miejsce spotkanie integracyjne z działającymi w ramach Klubu Polonusami. Szczególnym gościem koncertu i spotkania była konsul generalna RP Pani Marzena Krulak. Kolejnym dniem pobytu była niedziela. Równo w południe uczestnicy wyjazdu brali udział we Mszy św. w Kościele Polskim pw. św. Idziego położonym w samym centrum starej Pragi zapewniając jej oprawę liturgiczną i wokalną. Po Mszy zaś oba zespoły Stowarzyszenia czyli Zespół Wokalny z Kapelą i Zespół Taneczny dały występ w przepięknym barokowym refektarzu o. Dominikanów, którzy posługują wśród mieszkających w Pradze Polaków.  

Pobyt w Czechach oprócz spotkań i występów był także okazją do zwiedzenia pięknych praskich zabytków, pobytu w zoo i aquaparku, zaś w drodze dojazdowej i powrotnej Wielkiego Szczelińca w Górach Stołowych i atrakcji Ziemi Kłodzkiej.

Projekt został zrealizowany w ramach partnerstwa z Fundacją PZU. Wsparcie projektu: Gmina Nowa Sarzyna, Fundacja PZU, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Lokalna Grupa Działania oraz Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie.

 

 

Copyright © 2021 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelna "Złoty Potok". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke