Buy professional website templates for an affordable price and sign up with the best web host.

W tradycji dawnej wigilii - spektakl

Utworzono: 24 grudzień 2014

„W tradycji dawnej Wigilii” – to tytuł spektaklu przygotowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Jelna „Złoty Potok” wystawionego 21.12.2014 w Domu Kultury. Był to trzeci – ostatni element projektu pn. „Prezentacja sztuki scenicznej, obrzędu i zorganizowanie festynu formą upowszechniania dziedzictwa i tradycji lokalnej kultury w miejscowości Jelna” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego z Funduszy Unijnych w ramach PROW, oraz Gminę Nowa Sarzyna. 

Na scenie zobaczyliśmy tradycje i obrzędy wigilijne charakterystyczne dla naszego regionu (chodzenie chłopców i mężczyzn „po szczęściu”, przygotowywanie potraw, obrzędowość chrześcijańską związaną z kolacją wigilijną, śpiewanie kolęd, wigilijne wróżby).

Po przedstawieniu sala wypełniła się śpiewem kolęd: najpierw w wykonaniu Zespołu Wokalnego i Kapeli  „Złoty Potok”,  później nastąpiło wspólne kolędowanie. Następnie można było spróbować tradycyjnych dań wigilijnych i otrzymać płytę z nagraniami kolęd i pastorałek Zespołu Wokalnego i Kapeli „Złoty Potok”.

Widowisko było okazją do kultywowania tradycji i ukazywania jej wartości, a także spotkania integrującego mieszkańców. Obejrzała go także liczna grupa osób z ościennych miejscowości i zaproszeni goście.

Reżyserem spektaklu była Pani Zofia Miś, a koordynatorem wdrażającym przedsięwzięcie Andrzej Chojnacki.

Informacja

Płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Zespołu  Wokalnego i Kapeli „Złoty Potok” dostępna jest w Domu Kultury w Jelnej w godzinach otwarcia. Kontakt Pani Małgorzata Szewerniak tel. 784482422.

 

 

Copyright © 2021 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jelna "Złoty Potok". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Joomla 1.7 Templates designed by College Jacke